Nelegálně provozovaný sklad masných polotovarů

Nelegálně provozovaný sklad zmrazených masných polotovarů pro přípravu kebabu odhalili v minulém týdnu v Praze 9 - Horních Počernicích pražští celníci společně s pracovníky Státní veterinární správy (SVS). Zajistili 13,5 tuny zmrazeného hovězího, telecího a drůbežího polotovaru původem z Polska a Německa. Zboží bude vráceno zpět do zemí původu. Provozovateli za porušení veterinární legislativy hrozí pokuta až milion korun. Sdělila to mluvčí pražských celníků Ivana Kurková.

"Kromě toho, že sklad nebyl schválen, nebyly na místě k dispozici ani doklady o původu zboží. Část výrobků navíc obsahovala podle příslušného evropského nařízení nepovolené přídatné látky," uvedla mluvčí. Příjemce také nesplnil povinnost nahlásit nejméně 24 hodin předem příchod zásilky do místa určení, dodala. Živočišné produkty z neschválených potravinářských provozů představují podle veterinářů značené riziko pro jejich spotřebitele. Nelze totiž provést kontrolu skladovacího prostředí, skladovacích teplot, systému správné manipulace s produkty a sledovatelnosti zásilky v případě odhalení dodávky nevyhovující potraviny. Nelegální sklad potravin živočišného původu odhalila SVS v září také v areálu tržnice SAPA v Praze-Libuši. Při kontrole zajistila více než 35 tun hluboce zmrazeného drůbežího masa a produktů rybolovu.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down