Novelu zákona o zelené naftě předloží ministr financí

Novelu zákona, která by znovu zavedla takzvanou zelenou naftu, tedy vratku spotřební daně z pohonných hmot pro zemědělce s živočišnou výrobou, předloží na jednání kabinetu ministr financí Andrej Babiš. Na tiskové konferenci po jednání vlády o tom informoval premiér Bohuslav Sobotka. O tom, kdo novelu, kterou by měla projednat vláda příští týden, bude obhajovat v Poslanecké sněmovně, rozhodne vláda nebo premiér.

Babišovi vytvoření novely zákona uložila v prosinci vláda. Ten chtěl ovšem po vládě změnit usnesení tak, aby novelu předložil ministr zemědělství Marian Jurečka. Babiš se totiž domnívá, že by mohl být ve střetu zájmů. "Novelu předloží na jednání vlády ministr financí, to vyplývá z kompetenčního zákona. Novelu bychom měli projednat příští týden ve vládě. O tom, kdo ji bude obhajovat v Poslanecké sněmovně, rozhodne vláda nebo já, což je v mé kompetenci," uvedl premiér. Babiš v České televizi (ČT) řekl, že při projednávání předlohy ve vládě se zdrží hlasování, protože je kvůli svému podnikání v zemědělství ve střetu zájmů. Jako ministr financí je proti návrhu, uvedl. Doufá v to, že ve sněmovně bude novelu zákona obhajovat ministr Jurečka. Pravicová opozice včetně TOP 09 a jejího předsedy Miroslava Kalouska dlouhodobě Babišův střet zájmů kritizuje. Poukazuje na to, že některé změny zákonů pomáhají jeho byznysu.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down