Nový grantový program pro ochranu životního prostředí

Nový grantový program vypsala letos Nadace Ivana Dejmala, která podporuje projekty na ochranu životního prostředí. Žadatelé mohou získat až 150 000 korun například na obnovu tůní, slepých ramen potoků a řek nebo na podporu biodiverzity. Nadace to uvedla v tiskové zprávě.

Ředitel nadace Ondřej Petrovský řekl, že žádosti o příspěvek nejsou časově omezené. Záleží i na tom, kolik peněz se na tyto účely podaří od sponzorů získat.  "Zatím uvažujeme o částce zhruba půl milionu korun," řekl Petrovský. Nadace v minulosti podpořila například rybí přechod na řece Smědé, 84 000 sazenic původních stromů a rašeliniště na Nové louce, kterému hrozilo vyschnutí. Kromě samostatných menších projektů podpoří nadace také ty velké, na které jejich žadatelé získali peníze z evropského operačního programu Životní prostředí. Evropská dotace nekryje všechny náklady, vyžaduje spoluúčast například 15 procent. Příspěvek nadace uhradí až 50 procent této spoluúčasti. Podle Petrovského je to důležité zvláště pro menší organizace, pro které je spolufinancování zásadní problém. O peníze mohou žádat například města či obce, zapsané spolky, příspěvkové organizace nebo školy. O přidělení příspěvku rozhodne správní rada nadace. Hlavními kritérii jsou kvalita projektu a příznivý poměr mezi jeho dopadem na životní prostředí a předpokládanými náklady.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down