10.08.2016 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

O titul TOP Víno Slovácka usiluje 112 vín od dvaceti vinařů

O titul TOP Víno Slovácka 2016 usiluje dvacet vinařů, kteří přihlásili 112 vín z loňské sklizně. Akce se letos koná podeváté. Odborná komise včera v Uherském Hradišti začala vína hodnotit. Vítězové budou vyhlášeni na vinařských slavnostech v Polešovicích 20. srpna. Loni se klání účastnilo 18 vinařů se 72 vzorky.

"Loňský rok byl pro vinaře dobrý, zatímco rok 2014 propršel. Kvalitnější materiál se kladně projevil na počtu přihlášených vzorků," řekla ředitelka uherskohradišťské okresní i krajské agrární komory Dagmar Gracová. Nejvíce, 87, je mezi přihlášenými bílých vín, 17 je červených a osm růžových. Soutěže se mohou účastnit vinaři a vinařské podniky ze Zlínského kraje a přilehlých obcí Blatnice pod Svatým Antonínkem a Blatnička na Hodonínsku. Soutěžící vína musejí být vyrobena z hroznů odrůd  révy vinné, které pocházejí z České republiky. Značkou TOP Víno Slovácka chtějí pořadatelé upozornit na kvalitu regionálních vín a propagovat je.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down