Osmé kolo příjmu žádostí o podporu z Programu rozvoje venkova bude v říjnu

Pro osmé kolo příjmů žádostí o podporu z Programu rozvoje venkova, které se uskuteční od 8. do 29. října, je přichystáno asi 1,64 miliardy korun. Nové kolo reaguje na aktuální situaci s kůrovcem, proto je v něm spuštěna většina lesnických operací. Podmínky pro poskytování dotací byly upraveny tak, aby vlastníkům lesů usnadnily boj s kůrovcem, uvedlo Ministerstvo zemědělství s tím, že při žádosti o podporu budou zvýhodněni menší vlastníci.

Z celkové částky je půl miliardy korun předběžně alokováno na zpracování a uvádění zemědělských produktů na trh, 360 milionů korun je určeno na investice do nezemědělských činností. Pro program obnovy lesních porostů po kalamitách je předběžně vyčleněno sto milionů korun a 27 milionů korun na zavádění preventivních opatření v lesích. Na investice do ochrany melioračních a zpevňujících dřevin by mělo směřovat 30 milionů korun, na přeměnu porostů náhradních dřevin 140 milionů korun a neproduktivní investice v lesích 28 milionů korun. Dalších 170 milionů korun je předběžně určeno pro titul technika a technologie pro lesní hospodářství a 60 milionů korun pro sdílení zařízení a zdrojů. Na titul horizontální a vertikální spolupráce mezi účastníky krátkých dodavatelských řetězců je předběžně alokováno dvacet milionů korun, vzdělávací akce 40 milionů korun a informační akce 25 milionů korun. Na podporu agroturistiky je určeno 130 milionů korun.
Zároveň úřad spustí další kolo příjmu žádostí o dotace z operačního programu Rybářství. Zájemci mohou celkem získat 130 milionů korun, například na inovace v podnicích.
Z programu Rozvoje venkova mohou zemědělci v současném sedmiletém období do roku 2020 čerpat téměř 97 miliard korun. Podíl českého rozpočtu na programu je 35 procent, zbytek jsou evropské zdroje.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down