Po uzavření adventních trhů byl vyšší zájem o farmářské trhy

Na centrálním plzeňském náměstí pokračovaly sobotní farmářské trhy. Počet trhovců i kupujících byl výrazně vyšší poté, co byly v rámci opatření proti šíření koronaviru nařízením vlády minulý pátek uzavřené sousední adventní trhy. Provozovatelé dnes postavili 55 stánků, což je v zimním období, kdy ubývá zeleniny a kozích a ovčích sýrů, rekord, řekl hlavní organizátor Tomáš Popp. Prodejci z adventních trhů možnost uvítali a budou své zboží nabízet i další dvě soboty. Farmářské trhy končí 18. prosince.

"Vzali jsme osm prodejců z adventních trhů - jmelí, vánoční ozdoby, perníkové chaloupky, rukodělné diáře, tedy klasický vánoční sortiment. Bereme jen ty, kteří mají něco společného s výrobou nebo jsou pověřeni výrobcem. Nechceme nikoho, kdo jen překupuje třeba textil a prodává ho. Z jídla tu jsou z adventních trhů jen trdelníky," řekl Popp. Zájem trhovců z uzavřené prodejní plochy byl větší, ale další už podle něj nezapadaly do koncepce a kvality, kterou se snaží farmářské trhy držet. Také počet kupujících byl vysoký a podle Poppa ještě dvě soboty před Vánoci vzroste. "Protočilo se tu za čtyři pět hodin tak 2000 lidí," uvedl Popp. Podle něj se nedá říct, že by farmářské trhy v Plzni letos suplovaly adventní. "Bylo by lepší, aby měli otevřeno také oni, protože návštěvnost by se zvedla nám i jim, lidé se krásně propojují," uvedl. Popp nechápe, proč byly adventní trhy zakázány, když všichni epidemiologové tvrdili, že se venku virus šíří nejhůř. "A je to nejbezpečnější nákup. Držet lidi venku, i kdyby tam pili a bavili se, mi přijde rozumné. A když vidíte těch lidí v obchoďákách, kteří nosí roušky pod nosem, a ne každý ji má," řekl. Nejhorší podle něj bylo, že se adventní trhy zavřely ze dne na den, což je demotivační a trhovci už nemají chuť pokračovat. Na farmářských trzích jsou 1,5metrové rozestupy mezi stánky. Pokud někdo chce jíst u stánků nebo sedět u kavárny, musí prokázat bezinfekčnost. Kupující ani prodejci nemusí mít ochranu úst. "A takhle to mohlo probíhat i na adventním trhu," uvedl Popp.*

,

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down