Podzimní Floru Olomouc zaplní ovoce, zelenina, potraviny a školkařské výpěstky

V jednu velkou spíž a sklep zaplněný ovocem, zeleninou i kvalitními potravinami se příští týden promění hlavní pavilon Výstaviště Flora v Olomouci, kde začne podzimní etapa celonárodní výstavy ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků Flora Olomouc 2016. Výstavy se od čtvrtka 20. do neděle 23. října v areálu Výstaviště Flora zúčastní 152 pěstitelů z řad profesionálů a zahrádkářů z celé země. Podzimní Floru doprovodí zahradnické trhy a festival gastronomie a nápojů Olima.

Jak uvedla garantka podzimní výstavy Flora Jana Jirovská, návštěvníci podzimní Flory si budou připadat, jako by se najednou ocitli v přeplněných sklepech a spížích. V pavilonu A budou střídat pestrobarevné expozice ovoce a zeleniny. Chybět nebudou ani kompoty,“ dodala. Při pohledu z galerie prý bude pavilon A připomínat včelí plástev.

Součástí podzimní Flory bude společná expozice Českého zahrádkářského svazu v pavilonu B. K vidění budou nejen vybarvená jablka a švestky, ale i rozmanitá kořenová zelenina, papričky, tykve, brambory a samozřejmě květiny, řekla Jirovská.

V expozici budou vystaveny i houby včetně méně známých druhů, jako je penízovka sametonohá, smrž, hnojník obecný, korálovec ježatý či kotrč kadeřavý.

Festival gastronomie a nápojů Olima, jehož se letos zúčastní zhruba šest desítek producentů potravin z Česka a Slovenska, nabídne Dny moravských vín, degustace či kuchařské a cukrářské soutěže. Nedílnou součástí festivalu Olima je 13. ročník soutěže o nejlepší ovocný destilát Flora košt. Letos bylo do soutěže přihlášeno 270 vzorků a výsledky budou vyhlášeny v sobotu 22. října.

Podzimních zahradnických trhů se příští týden v areálu Výstaviště Flora zúčastní 149 prodejců. K dostání budou rostliny, semena, zahrádkářské pomůcky či potřeby pro kutily.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *