Podzimní sbírka potravin vynesla 584 tun potravin a dalšího zboží

Podzimní sbírka potravin vynesla v kamenných i on-line obchodech 584 tun potravin, drogerie a hygienických potřeb. Je to zhruba stejně jako loni, kdy se vybralo 580 tun. V tiskové zprávě to oznámili organizátoři sbírky. Podle České federace potravinových bank v porovnání s loňskem potřebuje potravinovou pomoc o 35 procent lidí více, jejich služeb letos využilo již 270 000 lidí.

Zboží ze sbírky putuje do regionálních skladů potravinových bank, odkud se pak prostřednictvím neziskových organizací dostává k potřebným lidem. Pomoci má hlavně seniorům, matkám samoživitelkám, pěstounským rodinám, dětem z dětských domovů, handicapovaným nebo lidem bez domova a v nouzi. Vybralo se 526 tun potravin a 58 tun drogistického zboží.
Množství potravin a dalšího zboží se může ještě zvýšit, protože běží některé sbírky mezi zaměstnanci firem nebo různých institucí. Do sbírky se například zapojil pražský IKEM, uvedla ředitelka federace potravinových bank Veronika Láchová.
Do sbírky se zapojily obchodní řetězce Albert, Billa, COOP, Globus, Kaufland, Lidl, MAKRO, Penny Market, Tesco a sítě dm drogerie markt a ROSSMANN. Přidaly se také on-line obchody Košík.cz, Rohlík.cz a iTesco.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down