Postižení na Moravě žádají po Lesích ČR hlavně peníze, první pomoc podnik poslal

Lidé postižení na jižní Moravě tornádem žádají státní podnik Lesy České republiky (LČR) především o peněžní pomoc. Z dosud přijatých žádostí to bylo asi 80 procent. Prvních 400 000 korun podnik ve středu žadatelům proplatil. Lidé mohou žádat o dar 100 000 korun nebo až o 50 metrů krychlových dřeva na nový krov. Uvedla to mluvčí podniku Eva Jouklová. Podniku patří téměř polovina lesů v zemi.

"Přijali jsme téměř 200 žádostí a další přicházejí. Uzavíráme smlouvy a prvním čtyřem žadatelům jsme už odeslali peníze. V lesích se připravují deseti- až dvanáctimetrové smrkové klády na nové krovy. Děláme vše pro to, abychom situaci lidí postižených tornádem zlepšili," uvedl generální ředitel Lesů ČR Josef Vojáček.
První smrky na trámy pro nové krovy podnik začal kácet v úterý v lesích na Svitavsku. Kamiony odtud v pátek odvezou na pily prvních asi 200 metrů krychlových smrkové kulatiny, uvedla mluvčí. Pila již klády zpracuje a pořeže podle požadavku stavebníka.
Postup, jak o pomoc Lesů ČR požádat, podnik zveřejnil na svém webu. Lidé tam naleznou i kontaktní osoby, které přijímají žádosti a případně jim poradí.
Tornádem a vichřicemi byl na konci června postižen i státní podnik. Odhaduje, že mu vichřice v celé ČR poškodily až 300 000 metrů krychlových dřeva, což je trojnásobek prvního odhadu z pondělí. Z toho v oblasti zasažené tornádem by mělo být poničeno asi 50 000 metrů krychlových dřeva.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down