Potravinové banky mohou na začátku prosince žádat o 20 milionů Kč

Česká federace potravinových bank a Sdružení Charita ČR budou mít možnost zažádat si o dotace na vykrytí nákladů spojených s distribucí potravin při pandemii koronaviru. Žádat budou moci od začátku prosince do 7. prosince, dokumenty budou muset dodat Státnímu zemědělskému intervenčnímu fondu (SZIF). Fond to uvedl v tiskové zprávě. Půjde na to až 20 milionů korun, což jsou peníze, které v pátek uvolnila z rozpočtové rezervy vláda.

"Výše uvedené subjekty dosáhnou na dotaci pouze v případě, že jsou v době pandemie covid-19 zapojené do distribuce produktů určených pro tzv. 'Školní projekt', tzn., že se podílely a podílejí na záchraně a následném rozdělování potravin, které nemohly být kvůli uzavření škol řádně distribuovány," uvedla mluvčí fondu Lenka Rezková. Ministr zemědělství Miroslav Toman už dříve vysvětlil, že tyto organizace v souvislosti s uzavřením škol zachránily a následně rozdaly lidem v nouzi 330 tun potravin ze školních programů Mléko do škol a Ovoce a zelenina do škol.
Potravinové banky i s tímto 20milionovým navýšením dotací budou moci od státu získat letos celkem 95 milionů korun, což je zhruba o 21 milionů méně než loni.
V sobotu se v ČR konala sbírka potravin. Lidé v obchodech darovali 440 tun zboží pro potřebné. Z toho 396 tun potravin a 44 tun hygienických potřeb. Je to dosud nejvíc v této akci. Sbírka přitom pokračuje v e-shopech a další zboží zřejmě přinesou slíbené firemní a komunitní sbírky. Rekordní výsledek má akce i přesto, že ji letos doprovázela bezpečnostní opatření proti šíření nemoci covid-19.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down