Požáry lesů, trávy a polí o víkendu zaměstnaly moravskoslezské hasiče

Požáry lesů, trávy či polních porostů o víkendu zaměstnaly moravskoslezské hasiče. Od páteční půlnoci do dnešního odpoledne jich likvidovali 24. Loňský průměr všech požárů, tedy bez ohledu na to, co hořelo, je přitom pět denně. Uvedl to mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

"Druhý stupeň požárního poplachu byl vyhlášen například při požáru nízkého lesního porostu na úbočí vrcholu Ondřejník u Frýdlantu nad Ostravicí. Požár se šířil všemi směry, na hašení se podílelo celkem 15 jednotek s 20 vozidly. Hasičům se podařilo od plamenů uchránit nedaleký dům," uvedl mluvčí.

Zastavit šíření požárů trávy jen chvíli před zasažením velkokapacitního seníku se pak v sobotu podařilo hasičům v Mankovicích na Novojičínsku. Na místě zasahovaly čtyři hasičské jednotky, po uhašení ještě do večerních hodin místní hasiči dohlíželi na situaci a kontrolovali seník.

"Před dosažením chatové oblasti zase zastavili šíření plamenů hasiči u obce Zálužné na Vítkovsku. U požáru na ploše přibližně 40 na 60 metrů zasahovalo sedm jednotek," řekl Kozák. Dodal, že ve třech podobných případech jednotky hasičů z Moravskoslezského kraje pomáhaly i kolegům z Olomouckého kraje.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down