Pražská mlékárna se loni dostala ze ztráty do 150milionového zisku

Pražská Mlékárna Pragolaktos se loni dostala z předloňské ztráty, byla skoro ve 150milionovém zisku. Předloni prodělala 43,8 milionu korun. Tržby společnosti se 112 zaměstnanci klesly o devět procent na 4,69 miliard korun. Z toho většina obchodů v hodnotě 2,85 miliardy korun se uskutečnila v České republice, zbytek v zahraničí. Společnost to píše ve své výroční zprávě ve Sbírce listin. Firma vlastněná německou společností spadající do skupiny Müller byla ve 112milionovém zisku i v roce 2014.

Mlékárna Pragolaktos je jednou z největších na území ČR. Vyrábí trvanlivé mléko, zajišťuje svoz mléka, nakupuje smetanu, kterou prodává jako zboží, a prodává vlastní přebytky syrového mléka. "V roce 2016 měl vývoj na trhu s mlékem v Česku a Německu dvě fáze. V prvních čtyřech měsících způsobila silně převyšující nabídka snížení cen mléčných výrobků a syrového mléka. Náhlý pokles produkce v Česku i celé Evropě pomohl stabilizovat situaci na mléčném trhu," uvedla společnost. V letošním roce plánovala zpracovat 300 milionů litrů syrového mléka.

Pragolaktos byl na počátku 80. let moderní mlékárnou specializovanou na výrobu mléčných výrobků a mražených krémů. Tehdy byl součástí národního podniku Laktos. Po revoluci ho stát zprivatizoval, pak se firma sloučila do společnosti Alimpex Food. Následně byla propojena právě s německým Müllerem.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down