Prezentace lesnictví a myslivosti v expozici Lesů ČR na veletrhu Silva Regina

Státní podnik Lesy České republiky bude svoji činnost prezentovat na 13. ročníku mezinárodního lesnického a mysliveckého veletrhu Silva Regina 2014 v Brně od neděle 30. března do čtvrtka 3. dubna. Expozici Lesů ČR návštěvníci najdou v přízemí pavilonu Z. Veletrh je významnou přehlídkou lesnického odvětví a myslivosti.

Lesy ČR ve své expozici přiblíží vybraná témata ze své činnosti – myslivost či podporu a zachování ohrožených druhů zvěře. Mezi nejzajímavější vystavované exponáty bude patřit nejsilnější trofej prasete divokého uloveného v oboře Sedlice v roce 2013 nebo silné trofeje muflona či jelena evropského. K vidění budou rovněž další exponáty seznamující návštěvníky se vzácnými druhy zvěře, jako jsou kozy bezoárové, tetřev hlušec či bílý jelen, jejichž chovu se Lesy ČR aktivně věnují.

Současně bude představen Program 2020 – zajištění cílů veřejného zájmu u Lesů ČR. Tímto programem Lesy ČR podporují a rozvíjejí veřejně prospěšné funkce lesů – obnovují a udržují turistické cesty, naučné stezky, odpočinková místa, studánky, kulturní památky nebo realizují opatření na ochranu biologické rozmanitosti v lesích.

Návštěvníci výstavní expozice LČR se mohou těšit i na konkrétní ukázky lesní pedagogiky připravované přímo zaměstnanci podniku – například prezentaci dravců a sov, soutěže o drobné ceny a podobně.

U příležitosti konání veletrhu zástupci Ministerstva zemědělství, Lesů ČR a řady lesnických organizací podepíší v neděli 30. března dokument nazvaný Akční plán k Jednotnému postupu pro realizaci lesní pedagogiky u lesnických subjektů na období 2014-2016.

Lesy ČR se dlouhodobě podílejí na lesnické osvětě, v roce 2013 uspořádaly celostátně téměř 900 akcí se zaměřením na lesní pedagogiku, kterých se zúčastnilo více než 100 000 dětí a dospělých. Stovky populárně naučných akcí pro širokou veřejnost Lesy ČR uspořádají také v roce 2014, jejich konání bude v předstihu avizováno na internetových stránkách podniku http://www.lesycr.cz.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down