20.03.2018 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Příjem žádostí o kompenzace za sucho bude ve druhé polovině června

Příjem žádostí o kompenzace za škody způsobené suchem v roce 2017 se uskuteční od 18. do 28. června, a to pro krmné i tržní plodiny. Uvedlo to Ministerstvo zemědělství.
Podle původních předpokladů měl být příjem žádostí zahájen již v polovině března.

Ministerstvo zemědělství vyvíjí maximální úsilí o co největší zjednodušení administrace připravovaných kompenzací škod způsobených suchem na zemědělských plodinách. Pracuje v úzké spolupráci s pracovním týmem Intersucha na využití datových výstupů projektu Intersucho k vymezení poškozených regionů a následného zjednodušení pro žadatele a kontrolní instituce. Vzhledem k rozdílným dopadům loňského sucha na jednotlivé katastry je třeba připravit systém, který umožní zohlednit dopady na podniky s přihlédnutím k výrazným regionálním dopadům sucha, vysvětlilo posun tiskové oddělení ministerstva.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down