Přirážka na potraviny je podle obchodníků mnohem nižší, než uvádí komora

Přirážka na potraviny v českých obchodech je podle Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR daleko nižší, než tvrdí Potravinářská komora ČR. Komora vede proti obchodníkům dezinformační kampaň, uvedl dnes svaz v tiskové zprávě.

Komora zveřejnila v tomto týdnu výsledky svého šetření, podle kterého průměrná přirážka obchodního řetězce činí po odečtení všech slev 80 až 90 procent ceny dodavatele. Podle obchodníků jsou přirážky několikanásobně nižší, tvrdí na základě vlastního průzkumu.

Jak řekla prezidentka svazu Marta Nováková, výsledky obou průzkumů se pochopitelně diametrálně liší. Zatímco podle Potravinářské komory dosahuje například u měkkého tvarohu přirážka 97 procent, svaz dospěl k 38 procentům. U litru blíže neurčeného mléka uvádí komora přirážku téměř 58 procent, podle svazu je to ale u polotučného mléka necelých sedm procent. Podle svazu jsou potraviny v ČR jedněmi z nejlevnějších v rámci Evropské unie.

Svaz také již dříve odmítl, že by řetězce jakýmkoliv způsobem preferovaly zahraniční potraviny oproti tuzemským. To jim loni vytýkal ministr zemědělství Marian Jurečka na základě šetření Ministerstva financí.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down