Program dotací pro obnovu obcí zasažených požárem by měl začít v půlce srpna

Dotační program cílící na obnovu obcí zasažených požárem v Českém Švýcarsku vyhlásí Ministerstvo životního prostředí (MŽP) v půli srpna. Sdělil to Ondřej Charvát z Ministerstva životního protředí. Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková uvedla, že resort na opravy poničené infrastruktury vyčlenil 100 milionů korun a v případě potřeby částku navýší.

"Výzva se aktuálně připravuje a bude vyhlášená zhruba v polovině srpna. Přijímat žádosti a vyplácet podporu bude Státní fond životního prostředí ČR," sdělil Charvát. Připomněl, že dotace budou vedle infrastruktury určené i na obnovu zeleně nebo sanaci svahů. Na dotaz ohledně dalšího financování likvidace následků požáru Charvát uvedl, že ministerstvo v současnosti platí zasahujícím jednotkám jídlo a část pohonných hmot. Hubáčková minulé úterý sdělila, že na pohonné hmoty pro leteckou techniku MŽP připravilo deset milionů korun. Stejnou částku resort uvolnil i na likvidaci odpadu vzniklého v důsledku požáru. Hasičům v Českém Švýcarsku se daří zmenšovat plochu požáru v národním parku, likvidace požáru pokračuje desátým dnem. Oheň zachvátil přes 1000 hektarů, k pondělnímu večeru se tato plocha zmenšila zhruba na 600 hektarů a hasiči následně ohlásili, že požár mají zcela pod kontrolou. Na likvidaci ohně pracuje dál přes 1000 hasičů, kvůli horku se musí častěji střídat. Požár by chtěli hasiči zlikvidovat do několika dnů, uvedl jejich mluvčí Martin Kavka.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down