Regionálními potravinami Plzeňského kraje je devět výrobků

Patnáctistupňové černé pivo Hrobník z pivovaru Bizon v Čižicích, Zlatý bůček od firmy Plzák z Plzně nebo Klatovský perník vyrobený v tamní Střední zemědělské a potravinářské škole patří mezi devět produktů, které porota letos navrhla na udělení značky Regionální potravina Plzeňského kraje. V 11. ročníku soutěže o prestižní značku se v kraji ucházelo 104 produktů od 38 výrobců. V tiskové zprávě to sdělila mluvčí Státního zemědělského intervenčního fondu Lenka Rezková.

Výrobci mohou pro své oceněné produkty používat značku čtyři roky, poté ji musí znovu obhajovat. To se letos povedlo například Zpracovně ryb Klatovy, která stejně jako před čtyřmi lety uspěla s uzeným porcovaným tolstolobikem. Dalšími letos oceněnými produkty jsou Žihelský trhák s medvědím česnekem a feferonkou od žihelského uzenáře Jaroslava Procházky, tučný tvaroh od farmáře Václava Duba z Horažďovic, jogotvaroh z Meclovské zemědělské, víkendový chléb z plzeňského rodinného pekařství PEKO, pikantní okurkový salát od rodinné firmy Potěšení ve skle Josefa Vanického z Předenic na Plzeňsku.
"V letošním ročníku to měla porota velmi těžké, což dokládaly i malé rozdíly v bodovém hodnocení. Jsme rádi, že se Regionální potravina Plzeňského kraje uskutečnila a z našeho pohledu i povedla," dodal regionální koordinátor Ivo Šašek.
Ocenění mohou získat pouze malí a střední producenti zemědělských a potravinářských výrobků do 250 zaměstnanců. Soutěž Regionální potravina se vyhlašuje každoročně ve všech krajích ČR. Plzeňský kraj je po Libereckém, Zlínském, Moravskoslezském a Královéhradeckém a Středočeském šestým regionem, který svou letošní regionální potravinu zná.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down