Rozhodnutí se vydávají dříve

Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) začal od 4. ledna 2016 vydávat rozhodnutí o platbě na krávy chované v systému chovu s tržní produkcí mléka (dojnice) v rámci Dobrovolných podpor vázaných na produkci (VCS). SZIF, který je administrátorem žádostí, tak o týden urychlil start plateb daného dotačního opatření. Podle původního harmonogramu měla být rozhodnutí vydávána až od 11. ledna 2016. V rámci této podpory bude chovatelům dojnic vyplaceno na základě pravomocných rozhodnutí přibližně 1,378 miliardy korun. Informovala o tom tisková mluvčí SZIF Vladimíra Nováková.

Cílem je, aby se peněžní prostředky dostaly k žadatelům co nejdříve. Výplata bude následovat ihned po nabytí právní moci rozhodnutí. Pro urychlení proplacení může žadatel odeslat na příslušný Regionální odbor SZIF, odkud rozhodnutí obdržel, „Prohlášení o vzdání se práva odvolání“, na základě kterého rozhodnutí nabyde právní moci a platba může být poskytnuta.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down