14.12.2021 | 09:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rusko dočasně zakázalo dovoz drůbeže z Libereckého a Jihomoravského kraje

Ruská veterinární inspekce kvůli ptačí chřipce dočasně zakázala dovoz živé drůbeže a drůbežích výrobků z Libereckého a Jihomoravského kraje a některých částí Německa do Ruska. S odvoláním na prohlášení inspekce o tom informovala tisková agentura TASS.

"V souvislosti se zhoršením zootické situace týkající se ptačí chřipky v Německu a Česku přijímá úřad Rosselchoznadzor opatření, jejichž cílem je zamezit zavlečení nemoci na území Ruské federace," uvedl úřad. Dočasný zákaz platí od 10. prosince, vztahuje se na živé ptáky, jejich maso, násadová vejce, hotové drůbeží výrobky a krmiva. Výjimku tvoří produkty ošetřené způsobem, který zajišťuje zničení virů ptačí chřipky, jak to stanoví kodex Světové organizace pro zdraví zvířat (OIE). Vedle dvou krajů v ČR zakázal úřad také dovoz z oblasti Hamburku a Altenburgu v Durynsku.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down