Rusko může omezit dovoz ovoce z Řecka a drůbežího z USA

Ruská veterinární a fytosanitární služba Rosselchoznadzor by příští týden mohla omezit dovoz ovoce z Řecka a přerušit dovoz drůbežího ze Spojených států. S odvoláním na veterinární službu o tom dnes informovala ruská média.

Informace se objevila nedlouho po dnešním sdělení Rady Evropské unie, že její členské státy oficiálně schválily nové hospodářské sankce proti Rusku v souvislosti s jeho postupem v ukrajinské krizi. V platnost vstoupí v pátek.

Evropská unie již ve středu zveřejnila jména tří ruských firem a osmi osob, které nově zařadila na svůj sankční seznam. Rosselchoznadzor hned ve středu oznámil, že od pátku zakazuje dovoz některých druhů ovoce a zeleniny z Polska. Důvodem jsou prý četná pochybení při certifikaci vyváženého zboží a další závady, včetně výskytu škůdců. Polsko údajně patří mezi největší dodavatele ovoce do Ruska.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down