Rusko pohrozilo Bělorusku zákazem dovozu jeho mléčných výrobků

Rusko by mohlo kvůli špatné kvalitě zakázat dovoz mléčných výrobků ze sousedního Běloruska. Uvedla to ruská zemědělská inspekce Rosselchoznadzor. Pohrůžka přichází v době sporů mezi Moskvou a Minskem ohledně ceny dodávek ruského plynu. Rusko podle agenturních zpráv podobné obchodní restrikce používá v případech zhoršení vztahů s jinými zeměmi.

Běloruské ministerstvo zemědělství uvedlo, že žádné problémy s kvalitou mléčných výrobků neregistruje. Tento problém je podle něj vymyšlený. Bělorusko je největším dodavatelem mléčných výrobků do Ruska.

Jeden z představitelů Rosselchoznadzoru ale popřel, že by pohrůžka zákazem dovozu mléčných výrobků měla nějaké politické souvislosti. Ruský ministr zemědělství Alexandr Tkačev také později uvedl, že Moskva neplánuje plošný zákaz dovozu, který by se týkal všech mléčných produktů z Běloruska.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down