Rusko se údajně chystá zrušit zákaz dovozu prasat z Francie

Ruské úřady se chystají zrušit zákaz dovozu živých prasat a některých vepřových produktů z Francie, který zavedly před rokem kvůli výskytu afrického moru prasat (ASF) na východě Evropské unie. Uvedlo to dnes francouzské ministerstvo zemědělství, podle něhož podobnou dohodu s Ruskem uzavřely také další členské země Evropské unie. Neupřesnilo ale, které.

Ministerstvo uvedlo, že by export mohl být obnoven během několika týdnů. Ruské úřady zatím podle agentury Reuters zprávu nepotvrdily. Mluvčí ruské veterinární a fytosanitární služby nicméně uvedl, že Rusko o této otázce jednalo s Francií, Itálií a Dánskem. "Některé další země se chtěly (k Francii, Itálii a Dánsku) připojit, všechny se nacházejí daleko od výskytu ASF ve východní Evropě," dodal mluvčí. Rusko uvalilo embargo na dovoz prasat a vepřových produktů z EU koncem loňského ledna. Opatření nebylo součástí pozdějšího potravinového embarga reagujícího na sankce, které na Rusko uvalily západní země kvůli jeho postupu v ukrajinské krizi.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down