28.07.2015 | 01:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rusko uvažuje o zákazu dovozu květin

Rusko uvažuje o zákazu dovozu řezaných květin z Nizozemska. Ruská veterinární a fytosanitární služba Rosselchoznadzor dnes podle agentury AP oznámila, že vybídla organizaci Evropské unie pro ochranu rostlin, aby přezkoumala osvědčení týkající se vývozu nizozemských květin do Ruska. Rosselchoznadzor má podle médií obavy z organismů umístěných do karantény.

Krok by podle AP mohl zhoršit napětí mezi oběma zeměmi, které jsou ve sporu kvůli vyšetřování katastrofy malajsijského boeingu z letu MH17, který se před rokem zřítil na východě Ukrajiny, na místě bojů mezi proruskými separatisty a vládními jednotkami. Obě znesvářené strany se obviňují ze sestřelení stroje, na jehož palubě bylo celkem 298 lidí, z toho 193 Nizozemců. Neštěstí nikdo nepřežil.
Rusko se staví proti myšlence zřídit zvláštní tribunál OSN pro potrestání viníků katastrofy. Po existenci takového tribunálu volá Nizozemsko.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down