17.01.2014 | 10:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rusko vyhlásí stop dovozu hovězích vedlejších produktů z Austrálie

Rusko dočasně zastaví dovoz hovězích vedlejších produktů z Austrálie, protože odhalila v zásilkách zakázaný růstový stimulant. Oznámil to ruský veterinární úřad. Austrálie loni vyvezla do Ruska hovězí vedlejší produkty v hodnotě více než deset milionů australských dolarů, což je v přepočtu 177,8 milionu korun. Zákaz bude platit od 27. ledna a zatím není jasné, kdy chce veterinární služba své rozhodnutí přezkoumat.

Mluvčí australského ministerstva zemědělství vysvětlil, že přerušení bylo zavedeno po zjištění zbytků růstového hormonu Trenbolone v malém množství vývozních zásilek. Většina zemí použití Trenbolone povoluje, v Rusku a Společenství nezávislých států je však zakázán.
Austrálie je třetím největším vývozcem hovězího po USA a Brazílii. Více než 30 procent australských firem má povolený vývoz hovězího a vedlejších produktů do Ruska. Za jedenáct měsíců loňského roku Austrálie vyvezla do Ruska 12 435 tun hovězích drobů v hodnotě 10,5 milionu AUD (to je 186,9 milionu Kč) a Rusko se na celkovém vývozu hovězích drobů z Austrálie podílí zhruba deseti procenty.
Podle oficiálních celních údajů dovezlo Rusko za leden až listopad 2013 1,1 milionu tun červeného masa v hodnotě 4,5 miliardy USD (91 miliard Kč).*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2025 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down