Rusko zakazuje dovoz krmiv a krmných přísad z Polska, píší agentury

Ruská veterinární a fytosanitární služba zakazuje dovoz krmiv a jejich přísad z Polska, oznámily ruské tiskové agentury s odvoláním na úřad známý jako Rosselchoznadzor. Ten prohlásil, že dočasně omezí dovoz těchto produktů od 25. června kvůli "neuspokojivým výsledkům" inspekce, kterou provedli v polských podnicích tento měsíc jeho zástupci. Rusko už dříve zakázalo dovoz krmiv a přísad do nich z Česka i z dalších unijních zemí.

Ruská veterinární a fytosanitární služba mimo jiné tvrdí, že Polsko neprovádí kontroly firem, zda dodržují požadavky Eurasijské ekonomické unie. "Během posouzení práce polských podniků, které vyrábějí krmiva a doplňkové látky, byly zjištěny přestupky a také neefektivní přístup ke kontrole ze strany státní veterinární služby, což zpochybňuje bezpečnost produktů vyvážených do Ruska," uvedl podle agentury Interfax ve svém prohlášení Rosselchoznadzor.
Úřad dále Polsku vytýká absenci kontroly surovin z dalších unijních zemí, ze kterých se krmné produkty vyrábějí. Inspekce podle něj rovněž odhalila nedostatky v laboratorní kontrole. Krmiva a přísady do nich, které jsou zasílané do Ruské federace, nejsou testovány na stimulátory růstu svalové hmoty zvířat, těžké kovy, antibiotika nebo pesticidy, píše agentura TASS s odvoláním na Rosselchoznadzor. Úřad své rozhodnutí přezkoumá poté, co mu polská strana poskytne požadované záznamy a vyjádří se k "odhaleným problémům".*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down