14.03.2022 | 02:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Šampionem soutěže mladých vín Vinum Juvenale je Chardonnay z Vinařství Tesařík

Šampionem soutěže mladých vín Vinum Juvenale 2021 je Chardonnay pozdní sběr Vinařství Tesařík z Prušánek na Hodonínsku. Nejlepší kolekci vín vyrobených z loňských hroznů představilo Vinařství Šoman z Dolních Dunajovic. Uvedl to pořadatel soutěže Miroslav Karbula. Vinum Juvenale, které se letos konalo počtyřiadvacáté, je první soutěží v roce, kde lze ochutnat vína vyrobená z loňských hroznů.

"Podle kvality vín, která se soutěže zúčastnila, vypadá ročník 2021 velmi dobře. Vína mají aromatiku i kyselinku," podotkl Karbula. V letošním roce porota posuzovala 416 vzorků z Moravy, Čech i ze Slovenska. Obdobný počet vzorků vinaři přihlásili i v loňském roce, v letech před pandemií covidu bývala účast přibližně o 200 vzorků vyšší.

"Omezení související s pandemií hodně vinařů zasáhla, v prvním roce pandemie byly problémy s covidem, snadný nebyl ani loňský rok. Je jasné, že pak klesl zájem o soutěže," poznamenal Karbula.

Nejlépe hodnoceným růžovým vínem v soutěži bylo Rosé Zweigeltrebe, moravské zemské víno z Vinařství Šápara z Velkých Bílovic, nejlépe hodnoceným červeným byl Cabernet Moravia, pozdní sběr, z vinařství Stanislav Hřiba z Čejkovic.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down