19.03.2018 | 08:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Šampionem vín znojemské vinařské podoblasti je Rulandské bílé

Šampionem vín znojemské vinařské podoblasti je Rulandské bílé 2017, výběr z hroznů od vinaře Antonína Salety z Višňového. V soutěži letos bylo přes 600 vzorků vín ze 46 odrůd, řekl jeden z organizátorů akce Jaromír Čepička. Organizátoři dnes vítězům předali diplomy.

"Pro soutěž bylo připraveno 438 bílých vín, 53 růžových a 102 červených vín, 18 vín přírodně sladkých," uvedl Čepička. Z loňského ročníku bylo 385 vzorků, z předloňského 142 a 82 vín bylo z ještě starších ročníků.

Mezi oceněnými jsou malovinaři i velké firmy. Titul v kategorii přírodně sladkých vín získal Ryzlink rýnský 2015, Slámové víno od Vinných sklepů Lechovice. Nejlepším vínem od drobného pěstitele je Dornfelder 2017, Pozdní sběr od Josefa Kadlčíka z Hrušovan nad Jevišovkou.

Králem vín soutěže v odrůdě Veltlínské zelené je víno od Znovínu Znojmo ročníku 2015, výběr z hroznů. Tato odrůda je pro region jedna z nejtypičtějších.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down