Ministerstvo zemědělství podpořilo sedm demonstračních farem

Status demonstrační farmy získalo od Ministerstva zemědělství sedm subjektů. Stát mezi ně přerozdělí 3,6 milionu korun, farmy budou na oplátku prezentovat své postupy správného hospodaření jak pro zemědělce, tak formou dnů otevřených dveří. Sdělila to mluvčí ministerstva Markéta Ježková. Stát tuto dotaci letos otevřel poprvé, celková alokace byla pět milionů korun.

Vybrané farmy jsou Vesa Česká Bělá, Zemědělské družstvo Krásná Hora nad Vltavou, Zemědělská společnost Devět křížů, družstvo Pooslaví Nová Ves, Školní zemědělský spolek Žabčice - Mendelova univerzita v Brně, Družstvo Vysočina a Statek Bureš - Bučina. "Jednotlivé vybrané subjekty prezentují svoji zemědělskou činnost formou demonstračních akcí, kterými jsou dny otevřených dveří, skupinové demonstrační akce a individuální demonstrační akce. Pro jednotlivé demonstrační akce jsou v současnosti dokončovány konkrétní časové harmonogramy a počínají prezentace na jednotlivých farmách," sdělila mluvčí.

Postupem času by se mělo v programu přerozdělovat více peněz, během tří let chtěl stát takto rozdělit až 30 milionů korun. "Podporovány jsou ty subjekty, které jsou ve svém oboru nositeli nových poznatků, mají inovativní a účinná řešení v definované oblasti, jejichž osevní postupy i technologie odpovídají standardům dobrého zemědělského a environmentálního stavu," řekla mluvčí resortu. Na letošní rok bylo na program připraveno pět milionů, v příštím roce by měla částka vzrůst na dvojnásobek, v roce 2019 pak na 15 milionů korun. Jedna farma bude moci získat peníze i několik let za sebou, bude o ně ale muset žádat každý rok.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down