Sklizeň cukrovky v hradeckém kraji by měla být nejvyšší od roku 2017

Sklizeň cukrové řepy v Královéhradeckém kraji by měla letos meziročně vzrůst o 12 procent na 742 946 tun a být nejvyšší za poslední čtyři roky. Růst sklizně je dán zvýšením osevní plochy o šest procent na 11 398 hektarů a růstem očekávaného průměrného výnosu o 5,7 procenta na 65,18 tuny z hektaru. Vyplývá to ze zářijového odhadu Českého statistického úřadu.

Farmáři v Královéhradeckém kraji patří mezi největší pěstitele cukrovky v zemi, letos by měli sklidit téměř pětinu republikové produkce. Větší plochy cukrovky budou letos sklízet jen farmáři ze Středočeského a Olomouckého kraje.Osevní plocha cukrovky se v Královéhradeckíém kraji letos poprvé dostala nad úroveň roku 2017, kdy skončil systém produkčních kvót na cukr. Proti stavu v roce 2017 je letos plocha cukrové řepy v kraji vyšší o 82 hektarů.

V celé ČR by měla sklizeň cukrovky letos meziročně vzrůst o 8,8 procenta na 3,996 milionu tun. Výnos by se měl zvýšit přibližně o šest procent na 65,26 tuny na hektar. Osevní plocha je proti loňsku o 2,6 procenta větší. Ve srovnání s rokem 2017 se plochy cukrovky v ČR zmenšily o pět tisíc hektarů.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down