Slovensko potvrdilo ptačí chřipku na farmě s více než 5600 kusy drůbeže

Na farmě s více než 5600 kusy drůbeže na západě Slovenska veterináři potvrdili ptačí chřipku, zvířata v chovu budou zlikvidována. Ozmámila to veterinární správa. Hlavní slovenský veterinář Jozef Bíreš listu Hospodárske noviny řekl, že jde dosud o největší případ výskytu nákazy na Slovensku.

Farma Lúčny Dvor, kde se ptačí chřipka vyskytla, se nachází nedaleko města Senec asi 30 kilometrů východně od Bratislavy. Podle veterinářů nákaza měla rychlý průběh, zaznamenány byly zvýšené úhyny zvířat. V místním chovu drůbeže jsou nosnice, brojleři, krůty a kachny. Už v lednu Slovensko zjistilo výskyt ptačí chřipky v malochovu na východě země, podle dostupných informací šlo o první potvrzený případ nákazy od loňského jara. Ptačí chřipku pak veterináři potvrdili i v jiném malochovu na jihu Slovenska a také u husy, která uhynula v bratislavské zoo.* 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down