Soud zrušil rozhodnutí o dotaci na podporu zemědělství v Zambii

Městský soud v Praze zrušil rozhodnutí České rozvojové agentury (ČRA) o přidělení dotace na projekt udržitelného zemědělství v Zambii. Postup agentury u soudu napadl žalobou brněnský spolek Development Alliance, který o výsledku informoval v tiskové zprávě.

Spor se vede o projekt podpory udržitelného zemědělství v Zambii, pro který ČRA hledala dodavatele. Nejprve v roce 2019 vypsala zadávací řízení na veřejnou zakázku v přibližné hodnotě 11 milionů korun.
V tomto výběrovém řízení vybrala ČRA nabídku společnosti Holistic Solutions a Mendelovy univerzity v Brně. Výběrového řízení se účastnily také firmy CIRA CZ a GEOtest. Ta postup agentury napadla nejprve námitkou zadavateli a poté také u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).
"Česká rozvojová agentura nabídky ohodnotila pouze bodově. Z hodnocení navíc vyplynulo, že jsme nabídli nejnižší cenu, avšak byly nám odečteny body v části týkající se způsobu zajištění realizace projektu. Vysvětlení k těmto bodům nebylo řádně zdůvodněno a nebylo jasné, proč byla naše nabídka odmítnuta," uvedl obchodní ředitel GEOtestu Jan Hillerman.
ÚOHS rozhodl v lednu 2020 tak, že ČRA se k námitkám GEOtestu nevyjádřila dostatečně podrobně a srozumitelně, rozhodnutí o námitkách zrušil a uložil ČRA vypořádat se s námitkami znovu. GEOtest poté podal na ÚOHS nový podnět, úřad ale správní řízení kvůli procesní chybě zastavil.
ČRA poté výběrové řízení i jeho výsledky zrušila a změnila formu financování projektu ze zadávacího na dotační řízení. Dotaci opět získala Mendelova univerzita spolu s Holistic Solutions. Do dotačního řízení se hlásil i spolek Development Alliance, jeho subdodavatelem byl i GEOtest.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down