14.02.2017 | 11:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Společnost Madeta staví novou tavírnu sýrů

Madeta, největší zpracovatel mléka v zemi, staví v Plané nad Lužnicí na Táborsku novou halu, kde bude tavírna sýrů. Podle ředitele firmy Milana Teplého vznikne ve městě nejmodernější mlékárna ve střední Evropě. Letos zde podnik investuje 150 milionů korun. Uvedl to ředitel závodu Planá David Fajfr. Areál v Plané má rozlohu 8,5 hektaru. Postupně se sem přesune celá výroba z Řípce na Táborsku. Madeta, která zaměstnává 1500 lidí, letos celkem investuje 300 milionů korun. V Plané bude pracovat 500 lidí.

Společnost zpracuje zhruba 900 000 litrů mléka denně, z toho v Plané asi 400 000 litrů. "V těchto dnech se začíná stavět další výrobní hala, bude sloužit k výrobě tavených sýrů. Finišujeme také investice na druhé etapě stěhování, což je plátkování sýrů, instalují se tam výrobní linky," řekl Fajfr. Plátkovna rozjede zkušební provoz v březnu nebo v dubnu, bude tam pět linek, z toho dvě automatizované. Jedna z nich bude mít oproti nejrychlejší lince z Řípce dvojnásobnou kapacitu. "Výkon linky by měl být sto stogramových balíčků za minutu, to je dvakrát větší výkon, než má nejrychlejší linka v Řípci, která má padesát balíčků za minutu," řekl Fajfr.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down