30.10.2017 | 11:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Stát po vichřici prodloužil o dva dny termín žádostí o zemědělské dotace

Ministerstvo zemědělství prodloužilo kvůli výpadkům elektřiny způsobeným vichřicí o dva dny příjem žádostí o dotaci v rozvojovém programu. Přerozděluje v něm více než tři miliardy korun, zájemci mohou elektronicky posílat žádosti do 1. listopadu do 13 hodin, původní termín byl dnes. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě. Aktuální informace o počtech žádostí ani žadatelích zatím nemá.

V programu má jít nejvíc peněz na investice do zemědělství. V předchozím kole plánoval stát přerozdělit 4,6 miliardy korun, zemědělci a potravináři si řekli o 9,2 miliardy Kč, peníze chtěli hlavně na modernizace v zemědělství a potravinářství, sdělila před časem mluvčí ministerstva zemědělství Markéta Ježková. Nakonec se schválilo k přerozdělení 5,7 miliardy korun.

Nyní si nově mohou zemědělské podniky započítávat do způsobilých nákladů peníze vydané na nádrže na zadržení srážkových vod ze střech nebo na novou výsadbu vinné révy. O peníze mohou žádat pekaři, cukráři a zmrzlináři, kteří měli dříve žádat v jiném programu, o který se staralo Ministerstvo průmyslu a obchodu.

U investic do ochrany melioračních a zpevňujících dřevin bude stát proplácet všechny způsobilé výdaje místo poloviny. Na tyto projekty dá 46 milionů korun. Z programu rozvoje venkova budou moci zemědělci do roku 2020 čerpat téměř 97 miliard korun. Podíl českého rozpočtu na programu je 35 procent, zbytek jsou evropské peníze.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down