27.06.2017 | 07:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Státní podnik Povodí Odry se připravuje na případné sucho

Státní podnik Povodí Odry už začal dělat opatření, aby se připravil na případné sucho. Omezil například výrobu elektrické energie. Zatím ale problémy se zásobováním pitnou vodou nemá. Uvedl to Jiří Pagáč, generální ředitel Povodí Odry, které je správcem vodních toků a vodních děl na území Moravskoslezského a částečně Olomouckého kraje.

Na rozdíl od Povodí Moravy nebo Povodí Ohře na tom podle něj Povodí Odry není tak špatně. "U nás co se týče zásobování vodou, přehrady jsou naplněny zhruba na 90 procent, takže kdyby sucho přišlo, výchozí stav je poměrně dobrý. Velkou radost mám z toho, že Slezská Harta, což je náš klíčový zdroj pro zásobování pitnou vodou, je naplněna přes 90 procent," řekl Pagáč. Dispečink podle něj situaci sleduje a řídí podle toho manipulaci s vodou. Přebírá prognózy Českého hydrometeorologického ústavu a snaží se na ně reagovat. "V této chvíli se v podstatě nedá nic jiného dělat než sledovat a vodu si šetřit a chránit," řekl ředitel. U zásobování pitnou vodou ani problémy neočekává. "Máme vyzkoušeno, že pokud je plná Slezská Harta, pitná voda se dá distribuovat v rámci celého kraje, což znamená, že i v suchu v roce 2015 jsme dokázali zásobovat," řekl Pagáč. Horší by mohla být situace v zásobování průmyslu, pro nějž jsou klíčové nádrže Žermanice a Olešná, kde nedávno skončilo odtěžování sedimentu.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down