Státní pozemkový úřad čerpal prostředky z Programu rozvoje venkova

Státní pozemkový úřad (SPÚ) vyčerpal v rámci 21. kola Programu rozvoje venkova více než 486 milionů korun. V rámci tohoto kola bylo schváleno 81 žádostí. Informoval o tom vedoucí samostatného oddělení komunikace a marketingu SPÚ Petr Fulín.

Příjem žádostí probíhal v srpnu loňského roku a byl určen na pozemkové úpravy v rámci programového období 2007 - 2013. Jednalo se o mimořádné kolo, které bylo vyhlášené z důvodu dočerpání alokovaných finančních prostředků. „Velice nás těší, že se jednotlivým pobočkám podařilo vyčerpat finanční prostředky v plné výši. Pozemkové úpravy mají velmi pozitivní přínos nejen pro zvýšení kvality životního prostředí, ale i kvality života na venkově,“ uvedl Milan Rybka, první náměstek ústřední ředitelky SPÚ s tím, že v současné době je Státní pozemkový úřad připraven čerpat dotace z nového programového období 2014 – 2020.

Mezi nejčastěji realizovaná opatření patří polní cesty, které zpřístupňují pozemky vlastníkům a zajišťují prostupnost krajiny. Dále jsou budována vodohospodářská opatření, která chrání území a sídla před povodněmi. Realizována jsou také protierozní opatření chránící půdní fond před negativními důsledky eroze.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down