Státní veterinární správa našla salmonelu v drůbežím mase z Ukrajiny a Brazílie

Mimořádná kontrola Státní veterinární správy (SVS) zaměřující se na zásilky drůbežího masa ze zemí mimo EU našla dva závadné vzorky obsahující bakterii salmonelu. Potvrdila se u jedné zásilky mraženého kuřete z Ukrajiny a mražených prsních řízků z Brazílie. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí SVS Petr Vorlíček. Mimořádné kontroly se na zásilky ze třetích zemí zaměřují od 3. dubna, zatím jich bylo 21.

Veterináři při kontrolách odebrali 43 vzorků drůbežího masa, polotovarů nebo vajec. Doposud jich bylo vyšetřeno 25.
Zásilku mražených kuřat z Ukrajiny v celkovém objemu 3498 kilogramů veterinární správa zachytila v Pardubickém kraji. Byla určená na přípravu marinovaného polotovaru na grilování. Byl určen k prodeji v řetězci JIP východočeská. V provozovnách kontrola našla necelé tři tuny kuřat, které se následně stáhly z prodeje. Ve výrobně pak bylo zhruba 700 kusů kuřat, uvedla SVS. Veterinární správa zakázala uvádět produkt vyráběný ze zásilky masa na trh.
Zásilku z Brazílie SVS zadržela ve Středočeském kraji. Šlo 420 kartonů mražených prsních řízků o hmotnosti 5040 kilogramů. Na skladě správa zadržela 165 kartonů a zastavila distribuci na trh. Maso bylo určené pro restaurace a jídelny, veterinární správa proto informovala krajské hygienické stanice.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down