Středočeský kraj zřídí komisi pro boj se suchem

Středočeský kraj zřídí komisi pro boj se suchem. V poradním orgánu hejtmanky budou kromě radního pro zdravotnictví a bezpečnost Roberta Bezděka a dalších zástupců krajského úřadu představitelé významných vodárenských společností, Agrární komory a správci povodí. Informovala o tom mluvčí kraje Nicol Lenertová.
Komise bude shromažďovat a analyzovat koncepční materiály. Zároveň by měla připravovat a doporučovat opatření ke zmírnění sucha. Příkladem je omezení nakládání s vodami, mimořádná manipulace na vodních dílech a podobně.

Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová připomněla, že se ve Středočeském kraji dlouhodobě projevuje nedostatek vody. "V některých povodích vysychají vodní toky. Příkladem může být povodí Rakovnického potoka. Středočeský kraj na to musí reagovat a minimalizovat negativní dopady sucha a nedostatku vody, a to jak pro spotřebu obyvatel, tak pro účely hospodářství a zemědělství," uvedla hejtmanka. Podle ní bude problémů s nedostatkem vody přibývat. Ve Středočeském kraji klesá hladina podzemní vody a zhoršuje se také její kvalita. Některá města v regionu v minulých letech kvůli suchu zakazovala nebo omezovala odběr povrchových vod.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down