Sucho bylo zásadním tématem i na Zemi živitelce

V Českých Budějovicíh začal agrosalon Země živitelka. Prezident republiky Miloš Zeman při slavnostním zahájení znovu podpořil výstavbu kanálu Dunaj-Odra-Labe. Ministr zemědělství Miroslav Toman přislíbil pomoc zemědělcům postiženým letošním suchem, konkrétní opatření však neuvedl. Prezident Agrární komory ČR Zdeněk Jandejsek uvedl, že i přes sucho není situace v úrodě obilovin katastrofální.

"Pokud jde o sucho, chtěl bych jenom připomenout, že jsou kroky malé a kroky velké. Takovým maličkým krokem, který byl v mé kompetenci, bylo, že jsme v lánském parku obnovili zanedbaný rybník, který měl propustné dno," řekl Zeman, který podobné kroky doporučil každému, kdo má možnost.
"A velký krok může být koridor spojující Dunaj s Odrou," dodal. Připomněl, že bývalý ministr zemědělství Jiří Milek uvedl, že tento koridor by mohl přinést vodu na jižní Moravu. "Doufám, že bude mít Mirek Toman stejný názor," uzavřel prezident.
Na zahájení agrosalonu přijel i bývalý prezident Václav Klaus. Podle něj příroda dokazuje, že je mocná proti tomu, co dokážou udělat sami lidé. Informace o letošní horší úrodě jsou podle něj na úrovni statistické chyby. Ocenil robustnost českého zemědělského sektoru.
Toman ocenil práci českých zemědělců, kteří podle něj sklízeli úrodu v extrémním počasí. "Věřím, že i potravináři zvládnou zpracovat úrodu, na kterou se jejich kolegové nadřeli," řekl ministr.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

  1. Jojo Klause, to jste si tam pozvali toho pravýho, fakt teda. Ten to všechno spustil!
    Je třeba edukace našich občanů v tom, že je to přesně naopak než tomu bylo za socialismu. Tehdy jsme byli soběstační ve výrobě a obecně zásobování potravinami obchodní síti. Dnes máme ovšem řetězce, kde se našinec musí často s lupou v ruce domáhat informací o původu zboží, složení, a obsahu dalších substancí. A protože doba je rychlá, a občan nemá čas, hřeší na to řetězce tím, že mu občas a čím dál častěji podstrčí umělohmotné nahrážky. Některým je to jedno, mají silikon i v hlavě, nejen v kozách,(implantáty karcinogenní a jedovaté)
    Vůbec podvody s potravinami, a po doběhnutí šarže datumů se stahuje a následně s novými obaly vrací v upravené podobě, s dalšími nahrážkami, do prodejní sítě, a tak stále dokola.
    Tohlencto tyto kolosální podvody má v oblibě další podvodný německý řetězec, a sice Lidl,prodávající jedy a nahrážky. Zkuste si koupit jogurt nebo nějaké pomazánky, je to hnus a odpad, jaký by Němci nevzali do huby. Ale čehunům to budou posílat, protože nás mají za podřadný hloupý národ, stejně jako poláky. Polákům to patří, taky nám tu vozí odpadky a průmyslovou sůl v potravinách,a jedy z kafilérií jako maso, ale naše vláda už o této problematice jednala v Bruselu, s výsledkem nula. Nebo je to zaplaceno. Česko jako popelnice Evropy.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down