12.11.2019 | 07:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Svatomartinské ochutnávaly v Brně na největším koštu tisíce lidí

Několik tisíc lidí včera hodinu před polednem sešlo na brněnském náměstí Svobody, na největší koštu svatomartinského vína v České republice. Akci letos už popatnácté uspořádal Vinařský fond, který ochrannou známku vlastní a uděluje.

Jako každoročně přijel na náměstí svatý Martin na koni, letos grošovaném, kterého představoval herec Městského divadla Brno Martin Havelka. Přímo na hlavním pódiu se pak lahvi svatomartinského vína dostalo požehnání a představitel světce z lahve podělil diváky pod pódiem. Ředitel Vinařského fondu Jaroslav Machovec připomněl, že právě po svatém Martinovi se podle vinařské tradice smělo mladým vínem přiťukávat. Vzhledem k tomu, že svatý Martin letos připadl na pondělí, povolil Vinařský fond letos poprvé prodej svatomartinského už před datem 11. listopadu. "Bylo to na přání vinařů, na které zase tlačili jejich odběratelé, že svatomartinské slavnosti uspořádají už o víkendu před Martinem a pokud tam nebudou svatomartinská vína, budou tam tedy vína jiná," řekl Machovec. Zároveň ale dodal, že šlo o výjimku, která se rozhodně nebude příští rok opakovat. Svatý Martin totiž vychází na středu, pro dřívější prodej vín tak nebude důvod. Na brněnském náměstí Svobody jako tradičně nabízelo více než 90 vinařství stovku vín, která letos získala označení Svatomartinské. Ochranná známka Svatomartinské byla registrována v roce 1995 a od roku 2005 je jejím vlastníkem Vinařský fond. Letos již popatnácté organizuje propagaci těchto vín pod jednotným logem.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down