Svaz pivovarů: Při bavorském modelu je nutné obnovit kompenzace

Zavedení protikoronavirových opatření napříč celou populací je podle Českého svazu pivovarů a sladoven nutné. Neuznávání testů v restauracích ale podle něj není efektivním řešením zdroje nákazy, sdělila výkonná ředitelka svazu Martina Ferencová. Svaz zároveň požaduje kompenzace za vládní kroky pro gastronomický sektor včetně pivovarů, stejně jako k nim už dříve vyzvaly minipivovary.

"Pokud tato nová opatření vstoupí v platnost, budou mít negativní dopad nejen na fungování uvedených provozoven, ale i na hospodaření členů Českého svazu pivovarů a sladoven," uvedla ředitelka. Stát by podle ní měl zodpovědnost za své kroky.
Nová opatření, která dnes projednává vláda, budou mít podle ní dopad na 35 000 restauračních podniků, které zaměstnávají 167 000 lidí a vytvářejí podmínky v zaměstnanosti v dalších odvětvích pro 139 000 pracovníků. "Rychlá obnova kompenzačních programů a dalších podpor je pro ně proto také naprosto regulérním požadavkem," dodala.
Pivovary, sladovny i další firmy z oboru už nyní podle Ferencové apelují na zákazníky, aby dodržovali epidemiologická opatření, ale také zajišťují školení provozovatelů hospod a restaurací, v mnoha pivovarech jsou pak zaměstnanci dobrovolně testovaní.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down