29.03.2023 | 12:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tiger pro předseťovou přípravu

Kverneland již několik let na českém trhu úspěšně dodává kultivátory finské výroby pod označením Tiger. Tyto stroje výrazně přispívají k vysoké produktivitě práce, nižším nákladům a optimálním výnosům. Jsou určené především k jarnímu otevření půdy a kvalitní přípravě seťového lůžka, ale lze je využít i před podzimním setím.

Od roku 2023 nabízíme všem farmářům tažené modely kultivátoru Tiger v záběrech 6, 7, 8 a nově 9 a 10 metrů. Díky malému energetickému příkonu lze kultivátor agregovat s traktory od 110 koní a v případě 10metrového záběru 200 koní. Modely v záběrech od šesti do osmi metrů disponují osmi řadami slupic 10 x 45 mm s rozestupem 80 mm a standardně jsou dodávané s předním a zadním pružným smykem a řadou urovnávacích bran. Modely v záběru 9 a 10 metrů mají sedm řad slupic.

Díky většímu rozestupu slupic nedochází téměř k žádnému zachytávání posklizňových zbytků a to umožňuje perfektní průchod materiálu. Na přání lze použít i zadní spirálový válec nebo dvě řady urovnávacích bran. Stroj lze vybavit stabilizátorem pro přední i zadní smyk, kypřičem stop traktoru, závěsem na agregaci s cambridgeskými válci, rezervním kolem a nově také karbidovým ostřím.

Pracovní hloubka až 10 cm se nastavuje hydraulicky z kabiny traktoru funkcí Field control pomocí paměťového válce který si „pamatuje“ nastavenou hloubku před otáčením na souvrati. Ornice je tak v celém profilu dokonale nakypřena a povrch pozemku perfektně urovnán pružným smykem Clod-board, jehož přední a zadní řada je na sobě nezávisle hydraulicky ovládaná.

Díky tomu, že stroje Tiger nemají nebo nemusí mít žádné prutové či jiné válce, lze s nimi začít přípravu půdy za vlhčích podmínek a velmi brzy na jaře, rovněž jsou vhodné i do kamenitých půd.*

Ing. Štěpán Ondrus
Kverneland Group Czech

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down