Tisíce lidí na veletrhu Techagro lákají zemědělské stroje a živá zvířata

Zemědělské stroje a technologie, potřeby pro lesníky, myslivce, veterináře nebo včelaře najdou od 3. dubna návštěvníci na brněnském výstavišti. Probíhá čtveřice výstav Techagro, Animal Vetex, Biomasa a Silva Regina, jedna z hlavních akcí ve veletržním kalendáři. Areál brzy po otevření bran zaplnili odborníci i veřejnost, kterou láká doprovodný program, například výstava hospodářských zvířat, soutěž trubačů nebo dřevorubecká show. Veletrhy potrvají do čtvrtka.

Vystavovatelé tentokrát obsadili veškeré dostupné pavilony i volná prostranství, pořadatelé dokonce museli postavit jednu montovanou halu navíc. Před dvěma lety čtveřici veletrhů navštívilo 119 000 lidí. Tentokrát by návštěvnost mohla být srovnatelná i vyšší. Přibylo také vystavovatelů, je jich 777 ze čtyřiceti zemí.

Volným prostranstvím na výstavišti dominují kombajny, traktory a další velké zemědělské stroje. Prezentují se prakticky všichni významní výrobci. Důležitým tématem je letos elektronika a inteligentní systémy využitelné v zemědělství. Příkladem je traktor řízený GPS navigací.

Velký prostor má na výstavišti také využití a zpracování dřeva. Například státní podnik Vojenské lesy a statky ČR reprezentuje dřevěná kruhová stavba, která připomíná průřez kulatinou s letokruhy. Stánek vznikl podle vítězného návrhu ze studentské architektonické soutěže. V lesnické a myslivecké expozici je řada zajímavostí, třeba sedmdesáticentimetrová kulovnice tyrolského výrobce Pfeifer, typ SR2. Výrobce ji prohlašuje za nejkratší loveckou kulovnici na světě.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down