Titul šampiona Krále vín získalo ZD Němčičky

Titul šampiona i cenu za nejlepší kolekci v soutěži Král vín získalo letos Zemědělské družstvo Němčičky. Dvě nejvyšší ceny jednomu účastníkovi byly v soutěži, která se letos konala podvanácté, uděleny teprve podruhé, řekli organizátoři. Tituly v jednotlivých kategoriích se dnes předávaly ve Znojmě.

Šampionem soutěže se stalo Veltlínské zelené 2015, pozdní sběr ZD Němčičky se ziskem 92,2 bodu. Soutěže se letos zúčastnilo 153 českých a moravských vinařů, od těch nejmenších s produkcí několika tisíc litrů vína až po miliónové podniky. Dohromady přihlásili 1203 vín.

"Jsme hrdí na to, že je projekt stále otevřený pro všechny vinaře od malých až po obrovské. Výsledky hodnocení ukazují, že nic není černobílé. Skvělá hodnocení získávají velcí s vynikající technologií i malincí, kteří ji nahrazují srdcem," uvedl Branko Černý, ředitel projektu Král vín České republiky.

K hlavním cenám Krále vín patří soutěž o nejlepší kolekci, kde se posuzuje průměrná bodová hodnota šesti nejlepších vín vinaře. Nejlepší kolekci získalo také ZD Němčičky s průměrem téměř 90 bodů. Na druhém místě skončilo Vinařství Volařík a na třetím Rodinné vinařství Břeclav

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down