Trojkoalice chce přísná pravidla pro obchodní řetězce

Vznikající trojkoalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL hodlá postupně dosáhnout potravinové soběstačnosti státu v základních a v Česku běžně produkovaných komoditách. Strany slibují, že budou hájit rovnoprávné postavení českých zemědělců a potravinářů v Evropské unii. Také chtějí zavést přísná pravidla pro obchodní řetězce, čímž chtějí zlepšit kvalitu prodávaných potravin.

Koalice chce chránit tuzemské producenty před nekvalitními dovozy potravin do Česka a zvýšit provázanost domácích zemědělců a potravinářů. Slibuje také podporu přímého prodeje zemědělských a potravinářských produktů pro spotřebitele.
Vznikající vláda chce sjednotit kontrolu potravin pod ministerstvo zemědělství, zachovat daňové zvýhodnění nafty pro zemědělce a nulovou sazbu spotřební daně pro tichá vína.
Ze zemědělské produkce hodlá trojkoalice v rámci dotací podporovat především živočišnou výrobu a pěstování speciálních plodin, mezi něž patří ovoce, zelenina, chmel nebo brambory na škrob.
Strany nebudou privatizovat státní lesy. Ty mají podle nich aktivně přispívat k udržení zaměstnanosti v regionech. Způsob hospodaření státního podniku Lesy ČR se má změnit s ohledem na posílení významu drobných a středních lesnických a dřevozpracujících firem. Tento krok má umožnit vytvoření stovek pracovních míst v horských a podhorských oblastech.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down