21.12.2015 | 08:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Unie prodlouží sankce proti Rusku

Velvyslanci členských zemí Evropské unie odsouhlasili půlroční prodloužení evropských hospodářských sankcí proti Rusku, spuštěných v roce 2014 kvůli ukrajinské krizi. Vyplývá to z agenturních informací získaných z diplomatických kruhů.

Sankce pokrývají velkou část ruské ekonomiky, zejména bankovní sektor a ropný a obranný průmysl. Evropská unie opatření spojuje s ruským přístupem k řešení situace na východě Ukrajiny a podílem Moskvy na plném prosazení mírových dohod z Minsku. Rusko v odvetě na uvalené sankce zakázalo dovoz některých druhů evropského zboží. Sankce, které by bez prodloužení končily na konci ledna, budou tedy trvat do konce července letošního roku.

O rozruch se postarala Itálie, která požádala o odklad rozhodnutí sankce prodloužit. Italové chtěli, aby se o věci rozhodlo až po unijním summitu. Na summitu samotném ale dávali diplomaté jednoznačně najevo, že v otázce prodloužení sankcí panuje mezi státy osmadvacítky shoda.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down