Úpravna vody pomůže řešit dopady sucha na Rakovnicku

V Rakovníku letos vznikla úpravna vody, pomůže řešit dopady sucha a nedostatek vody na Rakovnicku. Přispěje na ni Středočeský kraj. Rozhodli o tom včera krajští zastupitelé. Jde o investici Vodohospodářského sdružení obcí Rakovnicka, uvedl v tiskové zprávě mluvčí kraje David Šíma.

Na novou úpravnu vody se napojí vrty u Lišanského potoka, dosud zásobu vody zajišťovalo jen jímací území Rakovnického potoka. Dohromady stavba stála kolem 22 milionů bez DPH, hejtmanství na ni přispěje jeden milion korun. Moderní technologie v zařízení zajistí také odstranění manganu a železa, vznikne tak voda pitná. Prameniště Rakovnického potoka je zdrojem pitné vody nejen pro Rakovník, ale také pro 21 obcí či osad rakovnického regionu napojených skupinovými vodovody. V okolních obcích a osadách zaznamenávají obyvatelé pokles hladin ve svých lokálních zdrojích vody, proto je třeba posílit zdroje. Důvodem je hlavně klimatická změna a pokles srážek v regionu Rakovnicko.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down