11.06.2018 | 09:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V jižních Čechách přibylo koz, ovcí a koní, prasat je méně

Jihočeští zemědělci chovali k 1. dubnu meziročně víc koz, ovcí a koní. Klesly stavy prasat a drůbeže, u skotu je pokles o 247 kusů na 221 897 zvířat. V porovnání s ostatními kraji měl Jihočeský kraj letos v dubnu nejpočetnější stáda ovcí, skotu i krav. Vyplývá to z informací Českého statistického úřadu (ČSÚ). Vyšší počet koz, ovcí a koní a menší množství prasat a drůbeže se z části shoduje s celorepublikovými trendy, protichůdný je u prasat a drůbeže.

Koz chovají zemědělci na jihu Čech 3277, o 199 více než před rokem. U koní je nárůst o 71 zvířat na 4671 kusů, ovcí chovají zemědělci 29 549, meziročně o 122 víc. "Stavy ovcí, koz a koní se v jihočeském zemědělském sektoru oproti minulému roku mírně zvýšily a pokračují tak v dlouhodobém trendu, který je výrazný zejména u ovcí. Podobný vývoj, dlouhodobý i meziroční, platí i pro zemědělský sektor České republiky," uvedl ČSÚ.

Chov prasat, který se v ČR podle statistiků dlouhodobě značně utlumuje, klesl na jihu Čech meziročně o dvě procenta na 103 617 kusů. Stavy drůbeže každoročně kolísají, v jihočeských zemědělských podnicích zjistili statistici meziroční pokles o šest procent, oproti tomu v ČR se stavy drůbeže zvýšily o deset procent. Počet slepic v kraji (345.374 kusů) je meziročně o 13 procent nižší, zatímco v ČR vzrostl o 17 procent.

Ve srovnání s ostatními kraji měl Jihočeský k 1. dubnu nejpočetnější stáda ovcí, skotu i samotných krav.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down