V Kutné Hoře se představí Regionální potraviny a výrobky se značkou Klasa

Na srpnovém hodování v Kutné Hoře na Palackého náměstí se ve dnech 17. a 18. srpna představí potraviny, které letos získaly ocenění v soutěži Středočeská Regionální potravina. Na návštěvníky čekají nejenom ochutnávky, ale také bohatý doprovodný program a soutěž o zajímavé ceny. Informovala o tom tisková mluvčí Státního zemědělského intervenčního fondu Vladimíra Nováková.

Podle Novákové se budou prezentovat výrobci kvalitních potravin, kteří obdrželi na své výrobky značky KLASA a Regionální potravina. Návštěvníci budou moci ochutnávat, nakupovat a soutěžit. Za nasbíraných pět razítek mohou vyhrát zajímavé ceny, například nápojové láhve nebo svačinové boxy s maskotem Klasáčkem, plecháček či koš s logem Regionální potraviny. Každé razítko lze získat za nákup kvalitní potraviny v minimální hodnotě 50 korun. Myslíme také na děti. Ty se mohou vyřádit při palačinkování, tedy ve zdobení palačinek. V Kutné Hoře se budou také předávat certifikáty letošním vítězům soutěže Regionální potravina za Středočeský kraj, a to v neděli 18. srpna od 11 hodin. Následovat bude koncert Pospolu u stolu, který je určen zejména malým divákům. Zpívat se bude o tom, proč je pro nás jídlo důležité a že se díky němu scházíme u společného stolu se svými blízkými. Soutěž Regionální potravina letos oslavila své kulaté výročí. Konala se už po desáté. Za dobu své existence si vybudovala renomé a popularita výrobků s puncem Regionální potravina stoupá. Získat ji mohou pouze malí a střední producenti zemědělských a potravinářských výrobků do 250 zaměstnanců. Přívlastek regionální se v případě oceněných potravin zúročí hned několikrát. Především se jedná o produkt vyrobený v konkrétním regionu, což je základní podmínka soutěže. Zároveň i podíl místních surovin je stanoven nejméně na 70 procent, hlavní surovina přitom musí být stoprocentně tuzemského původu. Výrobky jsou tak pevně spjaty s daným regionem a často se jedná o krajové speciality. Za Středočeský kraj se letošního klání účastnilo 88 produktů od 24 výrobců. Největší zájem byl o kategorii Mléčné výrobky ostatní a o kategorii Alkoholické a nealkoholické nápoje.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down