V Lysé nad Labem začala výstava Zemědělec 2019

V Lysé nad Labem začala celostátní výstava Zemědělec 2019. Letos se koná už po padesáté. Je to ideální příležitost pro ty, kteří chtějí příchod jara spojit s jednou znejvětších zahrádkářských a zemědělských událostí roku. Nechybí zde ani Státní zemědělský intervenční fond (SZIF), který o výstavě informoval ve své tiskové zprávě.

Letošní jubilejní padestý ročník se koná v Lysé nad Labem od 20. do 24. března. Součástí výstavy je už řadu let prodejní výstava Jaro s koňmi. Letošní ročník se organizátoři rozhodli rozšířit o „Koňský trh“. Jedná se o pilotní projekt prodejní výstavy koní a použitých potřeb pro jezdce, koně a chovatele koní, která v naší republice chybí. Také tentokrátse budou moci návštěvníci pokochat výtvory aranžérské soutěže Polabský motýl 2019 na téma: Strom života, Kytice emoce života, Věnec života. V průběhu sobotního dopoledne proběhne slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Potravinářský výrobek Středočeského kraje, vítězné výrobky budou moci návštěvníci ochutnati zakoupit.
Jak dále tisková zpráva uvádí, půlatební agentura SZIF sezemědělsky zaměřených výstav a veletrhů účastnípravidelně. Na Výstavišti v Lysé nad Labem se bude prezentovat v pavilonu B prostřednictvím informačního pultu, kde budou zaměstnanci platební agentury stávajícím i potenciálním žadatelům poskytovat informace o činnosti fondu a o finančních podporách. Návštěvníci zde budou moci také ochutnatpotraviny s puncem Klasa či Regionální potravina. Tyto značky kvality totiž SZIF administruje. Z pestré nabídky dobrot  nabídn enapříklad oceněné klobásy, paštiky, sýry, kysané zelí nebo mošt či zákys.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down