25.02.2015 | 05:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Maďarsku se objevila ptačí chřipka

Na drůbeží farmě ve východním Maďarsku potvrdili u uhynulé drůbeže výskyt ptačí chřipky H5N8. S odvoláním na místní úřad pro kontrolu bezpečnosti potravin NEBIH o tom informovala agentura Reuters.

Na drůbeží farmě ve východním Maďarsku potvrdili u uhynulých kachen výskyt ptačí chřipky H5N8. S odvoláním na místní úřad pro kontrolu bezpečnosti potravin NEBIH o tom dnes informovala agentura Reuters.  Všechny kachny z farmy v městečku Füzesgyarmat nedaleko rumunských hranic budou podle úřadu vybity. V okolí deseti kilometrů byl vydán zákaz převozu drůbeže.
Kmen H5N8 se loni objevil poprvé v Jižní Koreji u divokého ptactva, následně byl doložen i z Japonska a Číny. V Evropě se dosud objevil na farmách v Německu, Nizozemsku, Bulharsku a Británii.
Tento typ chřipky se velmi snadno šíří mezi ptáky, ale zatím nebyl zaznamenán přenos mezi lidmi. Lidé se mohou nakazit kmenem typu H5N1, který se poprvé objevil v roce 2003 u drůbeže v Asii.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down